Przebieg odry

0 comments
Przebieg odry Zantac

Odra zaliczana jest do chorób, które występują przede wszystkim u dzieci. Wirus rozprzestrzenia się głównie drogą kropelkową. Cechą charakterystyczną tej choroby jest występowanie trzech faz rozwoju.

Początkowo u chorego występuje podwyższona temperatura ciała, zapalenie spojówek, ogólne osłabienie. Jednym z częstszych objawów jest również światłowstręt. Faza ta może trwać nawet kilkanaście dni. Następnie pojawia się wysypka. Początkowo zlokalizowana jest w niewidocznych miejscach, jak np. za uszami. Szybko jednak rozprzestrzenia się na twarz, tułów i kończyny. Ponadto na języku i migdałkach chorego może znajdować się nalot. W ostatniej fazie choroby można zaobserwować stopniowe zdrowienie. Wysypka zaczyna blednąć, obniża się również temperatura ciała.

Dziecko na czas choroby powinno unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Wskazany jest odpoczynek w domu. Choremu można podawać leki przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe. Do powikłań odry zalicza się zapalenie płuc i krtani bądź zapalenie ucha środkowego. Chorobie można łatwo zapobiegać dzięki szczepieniom ochronnym. Szczepienia zalecane są już w przypadku niemowlaków.

Seretide 125 ARZERRA cena

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *