Choroba Heinego-Medina

0 comments
Choroba Heinego-Medina

Choroba Heinego-Medina znana jest również pod nazwą polio. Wywoływana jest przez wirusy, które rozpowszechniają się drogą pokarmową lub wziewną. Choroba ta jest bardzo zróżnicowana. W zależności od postaci polio, występują odmienne objawy. Bardzo często choroba przebiega całkowicie bezobjawowo. W przypadku zakażenia poronnego do najczęstszych objawów zalicza się gorączkę, biegunkę oraz ból gardła. Jeżeli polio ma postać zespołu porażennego, rozwija się porażenie mięśni, łącznie z tymi, które biorą udział w oddychaniu.

Choroba Heinego-Medina występuje przeważnie w ubogich krajach, głównie Azji oraz Afryki. Światowa Organizacja Zdrowia uznała, że w Europie nie występują przypadki polio. Eliminacja tej choroby jest możliwa dzięki obowiązkowym szczepionkom. Pierwsza dawka podawana jest noworodkom już w 3 i 4 miesiącu życia. W szczepionce tej znajdują się zabite komórki wirusa. Szczepionka aplikowana jest domięśniowo. Kolejne dawki zawierają żywego wirusa i są podawane doustnie.

Stosowanie szczepionek jest najlepszą profilaktyką przeciw polio. Warto bowiem pamiętać, że choroba powoduje trwałe kalectwo, a w niektórych przypadkach nawet śmierć. Jest to spowodowane różnymi zaburzeniami neurologicznymi, w tym porażeniami nerwów obwodowych.

Telzir 50mg/ml http://wyprzedzmeningokoki.pl/co-to-sa-meningokoki

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *